O wspólnocie - Wspólnota Przymierze w Białymstoku
13396
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13396,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive
 

O wspólnocie

O NASZEJ WSPÓLNOCIE

„Zawrę zaś z nimi przymierze wieczne, mocą którego nie zaprzestanę im wyświadczać dobra.” (Jr 32, 40)

Historia wspólnoty Przymierze rozpoczęła się w roku 2014, gdy dwóch kapłanów ks. Paweł Popielnicki i ks. Robert Tworkowski założyli wspólnotę wiernych w Parafii Bł. Bolesławy Lament.

Wraz z upływem czasu rozszerzał się zasięg działalności wspólnoty Przymierze. Ciągle nie brakuje również nowych miejsc, a w nich ludzi ogarniętych Bożą łaską, pragnących nieść bliźnim to, czego sami doświadczyli: Dobrej Nowiny o wielkiej Miłości Boga do każdego człowieka. Dlatego kolejne rzesze świeckich i duchownych, mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków wychodzą ze swoich domów, by poświęcać własne siły dla prawdziwego i żywego spotkania każdego człowieka z Bogiem.

Spotkania wspólnoty odbywają się w kościele parafialnym bł. Bolesławy Lament. Dzięki życzliwości księdza proboszcza i tutejszych parafian regularnie, w każdą środę o godzinie 18.00 gromadzą się tu członkowie i sympatycy Przymierza, by rozpocząć kolejny punkt formacji – najwyższą formą i szczytem modlitwy: Eucharystią. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbywa się formacyjne spotkanie wspólnoty z modlitwą uwielbienia. Nierzadko umocnieniem i dowodem na ogrom łask otrzymywanych od Boga są świadectwa braci i sióstr trwających i posługujących we wspólnocie. Przez duszpasterza naszej Wspólnoty głoszone są ciekawe konferencje i prowadzone szczególne nabożeństwa. Co dwa tygodnie są grupy dzielenia, w których członkowie Wspólnoty dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z formacji.

Obecnie nad całym dziełem Wspólnoty Przymierza w Białymstoku czuwa i pełni posługę duszpasterską: ks. Robert Tworkowski, wikariusz parafii bł. Bolesławy Lament.

Zapraszamy Cię na nasze spotkania!