RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 13.12.2017r. - Grupa Przymierze w Białymstoku
17911
post-template-default,single,single-post,postid-17911,single-format-gallery,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 13.12.2017r.

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 13.12.2017r.

Na środowym spotkaniu Wspólnoty odbyło się Nabożeństwo Adwentowe: „Czas oczekiwania”. Jak co tydzień rozpoczęło się od wieczornej Eucharystii o godzinie 18:00 w parafii Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku.
Słowo Boże w pierwszym czytaniu, z Księgi Proroka Izajasza, ukazało nam Wszechmoc i Potęgę Boga Najwyższego, Stwórcę krańców ziemi. Bóg poprzez proroka objawił też niepojętą tajemnicę swojej dobroci dla nas. Pan, którego mądrość jest niezgłębiona troszczy się o ludzi, którzy pomimo codziennego zmęczenia i trudu ufają Mu. „On dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego. (…), lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.” (Iz 40,25-31).

Diakonia muzyczna pięknie ubogaciła liturgię śpiewem, a Psalmem 103 wszyscy wychwalaliśmy Dobroć i niezmierzone Miłosierdzie Boże.

W Ewangelii nasz Pan Jezus Chrystus ponowił przesłanie z pierwszego czytania i zapewnił nas o Jego nieustannej miłości i opiece, szczególnie w ciężkich doświadczeniach. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt 11,28-30)

Ks. dr Dariusz Wojtecki w homilii, pięknie omówił powyższy fragment Ewangelii. Zwrócił też naszą uwagę na to byśmy nie przywłaszczali sobie wszystkich naszych cierpień, bo i one należą do Jezusa.

Po Eucharystii nasza siostra Felicja i brat Maciek poprowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Brat Adam przywitał całą Wspólnotę, a także Ks. Leszka, który gościnnie zawitał do nas i z radością posługiwał jako Kapłan, modląc się za posługujących, a także w czasie całego spotkania.

Po modlitwie Ks. Leszek wygłosił konferencję przybliżając nam sens Adwentu. Ten niezwykły czas nie powinien odnosić się tylko do kilku tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, ale powinniśmy trwać nieustannie w oczekiwaniu na przyjście Pana. W życiu Chrześcijanina każdy dzień roku jest czasem Adwentu.

Po konferencji pogrążyliśmy się w modlitwie dziękczynnej, po której Kapłan procesyjnie wniósł Księgę Pisma Świętego i odczytał fragment z Ewangelii św. Jana o Wcieleniu Słowa Bożego.
Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu mogliśmy adorować Pana Jezusa wsłuchując się w Słowo Boże. Wybrane fragmenty Pisma Świętego pozwoliły nam zagłębić się w Tajemnicę Wcielenia począwszy od zapowiedzi Mesjasza ze Starego Testamentu, poprzez Zwiastowanie i niezwykłe oddanie się Bogu przez Maryję, która stała się dla nas wzorem przeżywania czasu Adwentu.
Wsłuchaliśmy się także w słowa z Dzienniczka Św. Siostry Faustyny, którą Matka Boża pouczyła jak przeżyć Adwent i przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia przez cichość i pokorę.

Po wspólnej modlitwie końcowej i odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego Ks. Leszek udzielił nam Błogosławieństwa, a przy wyjściu z Kościoła czekały na nas w koszyczkach karteczki z Uczynkami Miłosierdzia do spełnienia w adwentowym czasie oczekiwania na przyjście Pana.

Wspólnie z Diakonią Muzyczną śpiewaliśmy:

– Duchu Święty tchnienie Ojca,

– Wodę zmieniłeś w wino,

– Przed tropem Twym,

– Święty Pan Bóg wszechmogący,

– Nad Jordanem,

– Oczekuję Ciebie Panie,

– Panie przyjdź cały jestem oczekiwaniem,

– Jesteś blisko mnie.

Chcesz zobaczyć wszystkie zdjęcia ze środowego spotkania Wspólnoty Przymierze?