RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 18.04.2018r. - Grupa Przymierze w Białymstoku
18136
post-template-default,single,single-post,postid-18136,single-format-gallery,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 18.04.2018r.

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 18.04.2018r.

Na ostatnim spotkaniu Wspólnoty nasz kapłan ks. Robert wygłosił kolejną część konferencji na temat Darów Ducha Świętego. Dowiedzieliśmy się, że Dar Męstwa jest nam potrzebny aby dobro wytrwale spełniać a zła unikać. Uzdalnia nas on do przeciwstawiania się pokusom zła. Pozwala nam odważnie kroczyć drogą Ewangelii pokonując przeciwności z siłą i odwagą. Umacnia również  naszą odwagę w niebezpieczeństwach.

Dar Rady uzdalnia nas do dokonywania właściwych wyborów, do trwania w cierpliwości lub nakłania nas do okazywania mocy. Chroni nas od nierozważnych emocji, małoduszności, niweluje niepokój i nie pozwoli nam się zgubić.

Dar Rozumu daje zrozumienie i intuicję Bożej prawdy. Otwiera nas na zdolność poznania Boga i kształtuje zmysł wiary, bowiem Boga zobaczyć można tylko wtedy jak ma się czyste serce.

Dar Mądrości jest najważniejszy pośród wszystkich Darów. Związany jest bardziej z miłością niż z rozumem, ujawnia prawdziwy sens życia. Prawdziwy Chrześcijanin zawsze czuje sens życia pomimo przeciwności i trudności. Dar Mądrości ukierunkowuje myślenie na Pana Boga. Pozwala na zachwycanie się miłością i dobrocią Boga.

Chcesz zobaczyć wszystkie zdjęcia ze środowego spotkania Wspólnoty Przymierze?