RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 29.11.2017r. - Grupa Przymierze w Białymstoku
17882
post-template-default,single,single-post,postid-17882,single-format-gallery,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 29.11.2017r.

RELACJA ZE ŚRODOWEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY PRZYMIERZE 29.11.2017r.

Rozpoczynając ostatnie spotkanie, każdy z nas miał okazję poznać bliżej osobę, której jeszcze nie znał za dobrze. W krótkiej rozmowie, dowiedzieliśmy się od swojego współrozmówcy, jak Pan mówi do niego, poprzez Pismo Święte. Jaki fragment Słowa Bożego odegrał lub odgrywa w ich życiu ważną rolę. Był to czas, krótkiego świadectwa, którym mogliśmy podzielić się z bratem bądź siostrą.

Po modlitwie do Ducha Świętego, przyszedł czas medytacji metodą ignacjańską. Po zajęciu miejsca w lekkim odosobnieniu, każdy z nas, starał się wyciszyć wewnętrznie oraz zewnętrznie aby jak najlepiej skupić się na medytowanych treściach. Medytowaliśmy fragment z Ewangelii Św. Łukasza (1, 26-38), czyli Zwiastowanie Pańskie. Prosiliśmy, aby owocem naszej modlitwy było to, abyśmy Pana Jezusa poznawali, pokochali i jeszcze bardziej naśladowali oraz abyśmy potrafili tak zaufać Mu, jak Maryja.

Kończąc spotkanie, mogliśmy spotkać się z Jezusem Eucharystycznym. Adorowaliśmy Go i każdy z nas, mógł podziękować Mu za owoce medytacji.

Wspólnie z Diakonią Muzyczną śpiewaliśmy:

– Wzywam Cię Duchu przyjdź,

– Oczyść serce me,

– Nasz Bóg jest z nami opuścił tron,

– Każdego dnia przy Tobie trwać.

Chcesz zobaczyć wszystkie zdjęcia ze środowego spotkania Wspólnoty Przymierze?